• +421 02 4444 1000

Sledujete dátum spotreby svojej obľúbenej kozmetiky?

Sledujete dátum  spotreby svojej obľúbenej kozmetiky?

Sledujete dátum spotreby svojej obľúbenej kozmetiky?

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

Sledujete dátum spotreby svojej obľúbenej kozmetiky? Takto dlho vydrží make-up!

Mať svoj obľúbený make-up je viac ako výhra. Prečo si to myslíme? Najmä preto, že ak máte svoju najobľúbenejšiu maskaru, svoje zbožňované linky či preferovanú lícenku, líčenie je o niečo jednoduchšie, hravejšie a baví vás viac, ako siahodlhé rozmýšľanie „čo na seba“. Bohužiaľ, obľúbené produkty tu s nami nebudú navždy.

Niekedy je ťažké rozlúčiť sa s obľúbenou maskarou alebo si priznať, že tekuté linky už proste skončili svoju púť. Pri týchto spotrebných veciach je obrovská výhoda – proste si ich kúpite znova. Mali by ste ale vedieť, kedy je na čase vyhodiť ten ktorý produkt a kedy zájsť do drogérie, aby ste starú linku vymenili za novú. A možno objavíte ešte niečo lepšie!

Tri produkty pre krásnu pleť

Ak sa povie krásna a žiarivá pleť, ktoré tri produkty vám napadnú ako prvé? Predpokladáme, že staré známe trojkombo – make-up, púder a korektor.

Musíme sa priznať, že niekedy trafiť správny odtieň make-upu býva naozaj náročné. Dnes, keď je na trhu viacero značiek ponúkajúcich obrovské množstvá odtieňov, je nájsť ten správny naozaj „fuška“.

Korektor mení svoju štruktúru

Pri korektoroch to nebýva časté, že sa pokazia. Predsa len tento druh líčidla používame takmer denne, ak nie za zakrytie akné, tak na prejasnenie očného okolia a čiastočné vykontúrovanie tváre.

Pozor by sme si mali dávať na konzistenciu, ktorá je alfou a omegou toho, či je produkt ešte vhodný na používanie. Kým je krémový, jemný, takmer ako hodváb, je dobre. Ak začína schnúť, droliť sa, meniť textúru, nebodaj začne meniť aj svoju vôňu, patrí do koša. Žiadne také – veď ho nejako zapracujem.

Záleží na textúre

S make-upom to býva o niečo ťažšie. Keďže dnes sú dostupné rôzne druhy – od tekutého po práškový, tu sa doba spotreby môže líšiť. Ako sme hovorili v predchádzajúcom článku, najdôležitejším údajom je práve malá ikonka na zadnej strane produktu. Tá udáva, koľko produkt od dňa kúpy vydrží.

Tekuté a krémové make-upy by mali vydržať šesť mesiacov až rok, záleží veľa aj na zložení či na tom, ako produkt aplikujete. Niekedy sa totiž pri zložitejšom aplikovaní môže stať, že sa do make-upu dostanú baktérie, začne skôr meniť svoju konzistenciu – predsa len je to stále produkt, ktorý používame na dennej báze.

Práškové make-upy môžu vydržať až dva roky, pretože svojou suchou textúrou nie sú takmer vôbec náchylné na prenos baktérií. Nie je to síce tak úplne nemožné, sypké produkty si vyžadujú používanie štetcov, o ktoré by sme sa tiež mali čo najčastejšie a najlepšie starať.

Verte či nie, aj púder je produkt, ktorý sa môže pokaziť. Tak ako práškové make-upy, tak aj púdre nanášame na tvár štetcom či labutienkou. Všetko sú to pomôcky, ktoré prídu do kontaktu s tvárou denne, niekedy aj viackrát. Preto ich čisteniu venujte dostatočnú pozornosť.

Nemôžeme povedať presný dátum spotreby púdrov, jednu vec ale majte na pamäti – udržujte ich vždy zatvorené, bez možnosti prístupu vzduchu. V taštičke sa vyvarujte spojenia – púder a tekutý produkt. V prípade rozbitia a zmiešania sú oba takéto produkty vhodné akurát tak na vyhodenie a je úplne jedno, že ste si ich kúpili včera!

A čo ak linky?

Linky sú pre niekoho radosť, pre iných starosť. Ale aj tieto produkty majú svoju životnosť. Opäť musíte prihliadnuť nato, či ide o tekutú či gélovú linku, či je v pere alebo v ceruzke.

Všeobecne je tento pomocník „schopný dať s vami“ 4 -6 mesiacov, individuálne to záleží od jednotlivého produktu. Zmena môže prísť v podobe vysychania, v zmene textúry, vo farbe či v tom, ako „vonia“.

Ceruzkové linky majú dlhšiu životnosť, vydržať by mali nanajvýš dva roky. Samozrejme, ak ste expertka a macherka na linky, väčšinou tak dlho linky ani mať nebudete.

Zdroj: cosmopolitan.co.uk, KL

 

Upozornenie
EDU-LAND SK s.r.o. nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše činy a rozhodnutia, ktoré urobíte na základe informácií získaných z týchto stránok.

AUTOR: Katka Ligačová | Copyright © 2016 EDU-LAND SK s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Pridaj sa k nám

Najnovšie články

EDU-LAND SK s.r.o.

Račianska 66, 831 02 Bratislava

- - -

INFOCENTRUM

+421 (02) 4444 1000
+421 903 770 687
info@kurzy-licenia.sk