• +421 02 4444 1000

Make up či tiene, všetko má svoj dátum spotreby!

Make up či tiene, všetko má svoj dátum spotreby

Make up či tiene, všetko má svoj dátum spotreby!

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

Kedy nastal ich čas? Make up či tiene, všetko má svoj dátum spotreby!

Niekedy sa produkty minú skôr, ako sa nazdáte. Najmä tie, ktoré denne používate a je teda logické, že sa nezamýšľate nad tým, ako rýchlo sa niečo „pokazí“. Aj make up produkty majú svoju „dobu trvanlivosti“ a verte či nie, aj ich čas sa neúprosne kráti.

Kedy vieme, že je ich čas?

Niektoré z nás vedia, že maskara dokáže uschnúť rýchlosťou svetla, keď sa s ňou narába neopatrne. Kedy ju ale vyhodiť, aby nerobila riasam neplechu?

Všeobecne sa hovorí, že maskara by mala vydržať od troch mesiacov po pol roka. Záleží to ale na tom, ako často ju používate, akú značku momentálne máte.

Pozor si treba dať na dve veci!

  • Ak sa dolíčite, poriadne maskaru uzatvorte- predídete vysychaniu.
  • Ak chcete nabrať produkt, nikdy „nepumpujte“ s štetčekom. Čím viac vzduchu sa dovnútra produktu dostane, tým horšie to pre maskaru je. A pre vašu peňaženku tiež!

Ako poznáte, kedy je jej čas? Odrazí sa na to na intenzite, hrudkovaní produktu, niekedy môže maskara aj divne zapáchať. Neklamný znak toho, že je na čase ju vymeniť.

Tiene na oči sú kapitola sama o sebe. Tiež by ste povedali, že sa nikdy nemôžu pokaziť? Omyl! Ako aj u maskary, aj tu záleží na výrobcovi a najmä na tom, aký druh očných tieňov máte. Prirodzene, práškové očné tiene (aj tie zapečené) majú dlhší život, pokojne vydržia aj dva roky. Krémové sú na tom horšie, po roku už možno budú na vyhodenie.

Celkovú výdrž tieňov oslabuje aj nesprávne používanie. To, ako ich nanášate spraví svoje. Preto majte na pamäti – vždy iba suchý aplikátor!

Aby pery vyzerali dobre!

Pre dokonalé pery potrebujete tri veci – kontúrovaciu ceruzku, rúž a lesk. A koľkože sa dokážu tieto produkty dožiť?

Kontúrovacia ceruzka je veľmi spotrebný produkt, hoci z tohto tria vydrží zrejme najviac. Ak sa o ňu príkladne staráte, vydrží aj niekoľko rokov. Ak sa s ňou líčite často, je jej spotreba výrazne nižšia.

Lesky sú, rovnako ako rúže veľmi citlivým nástroj, pretože sa ich nanášame priamo na pery. Citlivé preto, lebo sa počas používania stretávajú s viacerými procesmi – od pomalého vysychania až po baktérie, ktoré neraz máme na perách a tie sa dostanú do lesku. Ak máte lesk dlhšie ako rok, je na čase ho vymeniť.

Približne rok vydržia aj rúže. Ak ho aplikujete pomocou aplikátora, môžu vydržať aj dlhšie, ak priamo na pery, je to ošemetnejšie. Tak či onak, správna starostlivosť o make-up produkty je dôležitá. O tom ale neskôr.

A ako dlho vydrží napríklad make-up, či očná linka? O tom v nasledujúcom článku!

 

Upozornenie
EDU-LAND SK s.r.o. nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše činy a rozhodnutia, ktoré urobíte na základe informácií získaných z týchto stránok.

AUTOR: Katka Ligačová | Copyright © 2016 EDU-LAND SK s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Pridaj sa k nám

Najnovšie články

EDU-LAND SK s.r.o.

Račianska 66, 831 02 Bratislava

- - -

INFOCENTRUM

+421 (02) 4444 1000
+421 903 770 687
info@kurzy-licenia.sk

E-shop