• +421 02 4444 1000

Ako na skvelé a krásne obočie?

Keď vek hrá rolu pri rozjasňovaní

Ako na skvelé a krásne obočie?

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

Ako na skvelé a krásne obočie?

Týmto chybám sa pri tvarovaní obočia vyvarujte.

Niekto si svoje obočie upravuje sám, niekto sa radšej zverí do rúk odborníkovi. Tvar obočia je veľmi dôležitý, pretože tvorí akúsi pomyselnú hranicu tváre a to, ako ho máte upravené o vás veľa napovie. Minimálne teda dotvorí celkový vzhľad, ktorý je dôležitý. Nikto nechce predsa vyzerať smiešne, či nie?

Dokonalý tvar obočia – je taký, ktorý vám určí profesionál. Iba ten totiž vie, ako správne obočie tvarovať a ako vám najlepšie sedí. Ak vám ho raz profesionál upraví, potom budete vedieť ako nato. Alebo ak sa vám nechce trhať si ho doma, jednoducho sa raz za pár týždňov zverte do rúk odborníka, ktorý vám ho isto vytvaruje na jednotku.

Kde robíme najväčšie chyby?

Zle vytvarované obočie je niečo, čo dokáže vzbudiť pobavenie alebo pohoršenie u druhých, na druhej strane sme to my, kto najviac trpíme.

Ak máme príliš vytrhané obočie, budí to dojem, že je nos väčší a oči sú ďaleko od seba. Tenké obočie pridáva na veku. Ak neviete, ako obočie tvarovať, buď si necháte poradiť od odborníka, alebo si na internete pozrite nejaké návody, ako správne dosiahnuť vrcholy obočia, ktoré potrebujeme.

Úplne rovné obočie vzniká vtedy, ak neviete, kam umiestniť oblúčik, ktoré by malo mať každé správne vytvarované obočie. Tu pomôže jedine skutočnosť, že ho necháte dorásť a potom ho vytvarujete na správny tvar.

Úplne rovné obočie vzniká vtedy, ak neviete, kam umiestniť oblúčik, ktoré by malo mať každé správne vytvarované obočie. Tu pomôže jedine skutočnosť, že ho necháte dorásť a potom ho vytvarujete na správny tvar.

Trojuholníkové obočie vzniká vtedy, keď nie je strieška obočia tam, kde by mala byť. Môže sa stať, že viečko akoby opticky opuchlo, pretože obočie nie je správne tvarované alebo oči môžu vyzerať zošikmené, čo je tá druhá zlá možnosť. Toto sa ale dá zachrániť. Minimálne si viete dopomôcť ceruzkou, kde miesto pod strieškou obočia správne vytvarujete a dokreslíte. Dokým obočie nenarastie, budete musieť používate túto alternatívu.

Tipy, ktorých by ste sa mali držať!

  • Predtým, ako idete obočie tvarovať, zosvetlite si chĺpky (tie, ktoré hodláte vytrhnúť) bielou ceruzkou. Budete aspoň vedieť, ako by teoreticky mohlo obočie vyzerať po tom, čo si ho vytrháte
  • Vytrhávajte opatrne – čím „menej“ obočia totiž máte, tým vás to opticky zostaršuje
  • Pred ceruzkou na dokreslenie uprednostnite tieň, ten je prirodzenejší a je aj vhodnejší na dokreslenie.
  • Prirodzený rast je ten najlepší, preto nechoďte za jeho hranice a upravujte viac ten správny prirodzený tvar ako ho potom zbytočne dokreslovať
  • Zabudnite na šablóny – takto dokreslené obočie nevyzerá vôbec prirodzene
  • Tetované obočie je zo začiatku nápadné, neskôr zase mizne – ak nemusíte, tak si ho radšej nedávajte robiť
  • Ani jedno z obočí na svete nie je rovnaké, tak ako niekedy nemáme rovnaké oči. S tým sa jednoducho treba zmieriť. Preto vždy používajte veľké zrkadlo, kde sa vidíte celá. Tak viete, čo trháte a ako to bude vo výsledku aj skutočne vyzerať.

Zdroj: Dokonalý make-up, Jemma Kiddová


Upozornenie
EDU-LAND SK s.r.o. nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše činy a rozhodnutia, ktoré urobíte na základe informácií získaných z týchto stránok.

AUTOR: Katka Ligačová | Copyright © 2016 EDU-LAND SK s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Ukážky z kurzov

Pridaj sa k nám

Najnovšie články

EDU-LAND SK s.r.o.

Račianska 66, 831 02 Bratislava

- - -

INFOCENTRUM

+421 (02) 4444 1000
+421 903 770 687
info@kurzy-licenia.sk