Blog

kurzy líčenia blog

Prečo dbať na hygienu pri líčení?

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Spravte si poriadok v kozmetickej taštičke

Používame ich denne a pritom by nám pri niektorých ani nenapadlo, že potrebujú vyčistiť. Pri štetcoch si poviete, že raz za čas stačí. Naozaj stačí, ak ale líčite aj klientky, mali by ste si umývať častejšie. Ale aj iné kozmetické pomôcky si zaslúžia našu pozornosť!

Na prvom mieste je čistota rúk

Ruky používame neustále a nie je to len klišé, ktoré je všetkým jasné. Stačí len, že čítate tento článok a používate pri tom ruky. Jednu máte na myške a druhou si možno práve podpierate bradu a čítate nasledujúce riadky.

Predtým, ako sa pustíte do skrášľovania svojej tváre, umyte si poriadne ruky. Aj keď používate štetce či hubky. Rukami sa tak či tak dotknete tváre a nečistoty či baktérie na rukách sa jednoducho dostanú na tvár a to už je len krôčik od vyrážok, ktorých sa tažko zbavuje. Neraz totiž nanášame make-up rukami a či chceme či nie, líčenie nejde bez toho, aby sme prsty na rukách nepoužili aspoň raz.

Pozor na make-up po záruke

Ako sme v minulých článkoch písali, niektoré kozmetické produkty majú svoju dobu spotreby. Pri make-upe väčšinou platí, že sa spotrebuje ešte pred týmto dátumom. Sú však produkty, ktoré jednoducho nespotrebujete na jedenkrát, nechávate si ho v poličke a stane sa, že na neho aj zabudnete. Pozrite sa preto poriadne, či už nie je „po“. Pokazené a zoxidované make-upy vytvárajú na tvári nepríjemné fľaky, nekorešpondujú s farbou vašej pleti a môžete z nich mať alergickú reakciu. A to naozaj nepotrebujete! Preto si raz za čas „poupratujte“v kozmetickej taštičke, v zásuvke, kde skladujete kozmetiku.A so starými produktami sa rýchlo rozlúčte!

O make-up sa nedelí

O make-up sa nedelí V tomto prípade je to jedna veľká pravda! Všeobecne by sme si kozmetické produkty nemali vymieňať alebo požičiavať, nikdy neviete, čo tvár toho druhého „skrýva“. Niektoré druhy nebezpečných chorôb ako mononukleóza, chrípka či nachladnutie sa môže šíriť slinami, takže stačí že si s niekým vymeníte rúž alebo balzam na pery a je to!

Ak sa predsa len chystáte „posunúť“ niektorý z produktov ďalej, alebo sa vyžívate v bazárikoch a nemáte problém si používaný produkt kúpiť, majte vždy po ruke dezinfekciu v spreji. Hodiť sa bude nie len na preventívne očistenie niektorých domácich produktov, ak niečo predávate, v záujme svojom ale aj novej majiteľky vždy predávaný produkt vyčistite.

Dezinfikujte svoj púder

Púder je jeden z produktov, ktorý používate ráno, niekto aj počas dňa, iný aj večer. Je to proste pomocník, ktorý minimálne raz denne v rukách máte. Preto je dobré ho dezinfikovať. Ak nie denne, tak aspoň raz za čas.

Prečo ho dezinfikovať? Najskôr preto, aby sme zabránili šíreniu rôznych kožných nákaz. Predsa len na štetci či labutienke sa môžu preniesť rôzne nákazy a tak neviete, či sa z vyliečenej pokožky od akné neprenesie nákaza a nebude sa rozširovať.

Aj kozmetická taštička si zaslúži vyčistiť

Všetky produkty nepochybne skladujeme v kozmetickej taštičke. A vlastne ani nevieme, aký „bordel“ je v nej. Zvyšky púdru, sem tam vysypaný očný tieň, špinavý štetec a hubka, ktorú už vlastne ani nepotrebujeme a nepoužívame. A problém je na svete. Vezmite preto dezinfekčné utierky, vyberte všetky produkty, umyte ju, nechajte ju uschnúť a môžete do nej znova odkladať produkty bez strachu, že sa niečo stane vašej pokožke.

Zdroj: rd.com, KL

 

AUTOR: Katka Ligačová

Pin It

Facebook

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

EDU-LAND SK s.r.o.
Račianska 66, 831 02 Bratislava

  • Email: info@kurzy-licenia.sk
  • Tel: +421 (02) 4444 1000
  • Mob: +421 903 77 06 87
Copyright © 2017 EDU-LAND SK s.r.o. All Rights Reserved Spectrum Template by JoomShaper

Search

Naša stránka používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookies. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.