Blog

kurzy líčenia blog

S týmito trikmi vylepšíte svoj vzhľad!

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Vyzeráte unavene? S týmito trikmi vylepšíte svoj vzhľad!

Nie vždy sa nám podarí vyspať do ružova, vstať svieže a oddýchnuté. Stratené hodiny spánku sa podpíšu nie len na našej nálade, no najmä na našom zovňajšku. A tu nastupuje make-up a naša márna snaha vyzerať čo najlepšie.

Nemusí to však byť zákonite katastrofa. Existujú totiž triky, pomocou ktorých z vašej unavenej tváre zmiznú všetky nedostatky! A vy tak budete vyzerať okúzľujúco. Nezabúdajme však nato, že spánok je dôležitý nie len pre regeneráciu organizmu ale najmä pre pleť. Kvalitný spánok nenahradí ani ten nadrahší make-up!

Keď to ale inak nejde

Chápeme, že to posledné, čo chcete v rannom zhone robiť je, že si na seba budete nanášať make-up. Niekedy máte pocit, že miesto líčenia si teda ešte tú pol hodinku pospíte. No nie vždy sa to dá, niekedy proste zo seba musíte spraviť „kočku“, aj keď sa tak vôbec necítite.


Krok 1: Pripravte na líčenie svoju pleť

Ak prídete domov večer unavená a naozaj nemáte na nič čas, len spadnúť do postele a spať, mali by ste vedieť, že aj toto je krok k tomu, aby ste svojej pleti uštedrili lekciu. Neodlíčená tvár je totiž nie len zanesená make-upom, ale aj všetkými nečistotami, ktoré sa vám tam počas dňa nazbierali.

Preto by ste to hneď ráno mali napraviť. Odlíčte si tvár bežným postupom, mala by byť dokonale čistá. Nedrhnite ju ale, skúste šetrnejšie prostriedky, aby nebola začervenaná. Naneste hydratačný krém, môže byť aj upokojujúci. Ten dodá pokožke rozžiarenie, dodá jej potrebnú vlhkosť, ktorú únavou stráca.


Krok 2: Hydratovaná a zároveň jemne zahalená

Neznamená to nič iné, ako že si máte vo svojej zbierke make-upov vybrať ten, ktorý má vyššie SPF, je hydratačný a jemne tónovaný. Nepotrebujeme totiž, aby príliš vysoké krytie podčiarklo unavenú pokožku. Jemným krycím krémom dodáme „farbu“, zároveň ju zhydratujeme a SPFko nám poslúži ako štít pred nežiadúcim ultrafialovým žiarením.


Krok 3: Preč s kruhmi pod očami

Najviditeľnejšou známkou únavy sú nepochybne kruhy pod očami. Tie síce nie vždy znamenajú únavu, no sú prvkom, ktorý treba okamžite zakryť.

Na začiatku líčenia tejto časti tváre tiež doprajte hydratáciu a to vo forme krému proti opuchom. Očné gély dodajú pokožke potrebnú vlhkosť a niektoré opuchy zminimalizujú. Čiastočne tak vyriešia problém s tmavými kruhmi, no nie vždy je to sto percentné.

Na samotné kruhy funguje najlepšie rozjasňovač, ak ničím podobným nedisponujete, postačí korektor, ktorý používate na akné. Aplikujte ho pod oči v tvare trojuholníka a jemne vklepkávajte do pokožky. Hneď je to lepšie, však?


Krok 4: Aj oči potrebujú farbu

Prejasnenie tváre nie je len otázkou kvalitného rozjasňovača. Ide aj o unavené oči. Aby sme však s tieňmi so shimerom nevyzerali ako disko gule, mali by sme vedieť, ako nato.

Na prejasnenie oka je tu starý známy trik – bledým tieňom zájdite do kútika oka, čím ho akoby roztvoríte. Na riasy použite maskaru dodávajúcu objem a nezabudnite ani na obočie. Všetko by ste mali robiť tak ako zvyčajne, pretože vynechať jednu časť by bolo nesprávne.


Krok 5: Podobne aj s líčkami

Marfušky z nás naozaj nemusia byť, no farba v lícach dodáva vzhľadu trošku zdravia. Preto vyberte prirodzenú a zdravo vyzerajúcu farbu, ktorou jemne prejdite po mieste pod lícnymi kosťami tak, aby lícenka vyzerala čo najprirodzenejšie.


Krok 6: Nevynechajte pery

V tomto kroku by ste mali byť opäť o niečo opatrnejšie. Vyberte si prirodzene vyzerajúci lesk na pery či obľúbenú nude farbu v podobne či už matného či lesklého rúžu. Treba si zachovať punc rozžiarenosti, ten by z vašej tváre mal doslova sálať.

Či už sa cítite alebo necítite dobre, nemalo by to na vás byť vidieť. Make-up je tu na to, aby zakryl aj tie najväčšie kruhy pod očami a vytvoril z nevyspatej princeznej kráľovnú dňa!

Zdroj: rd.com

 

AUTOR: Katka Ligačová

Pin It

Facebook

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

EDU-LAND SK s.r.o.
Račianska 66, 831 02 Bratislava

  • Email: info@kurzy-licenia.sk
  • Tel: +421 (02) 4444 1000
  • Mob: +421 903 77 06 87
Copyright © 2017 EDU-LAND SK s.r.o. All Rights Reserved Spectrum Template by JoomShaper

Search

Naša stránka používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookies. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.